Dlaczego każdy z nas jest inny

Dlaczego każdy z nas jest inny

Coraz częściej książki dla dzieci pełnią nie tylko funkcję rozrywkową, ale i edukacyjną. Książki edukacyjne dla małych dzieci to bardzo pozytywny trend, jednak warto zaznaczyć, że bez dobrze przemyślanej fabuły, nawet najlepsza książka edukacyjna nie zainteresuje najmłodszych czytelników. Wszystkie kolory świata to zbiór opowiadań, który powstał dzięki charytatywnej współpracy polskich autorów i autorek. Co z tego wynikło? Czy jest to książka, która może zainteresować nasze dzieci?

Potrzeba bycia sobą

W głównej mierze Wszystkie kolory świata skupiają się na przedstawieniu tego, że każdy z nas do czegoś dąży. Jednak w tym dążeniu często gubimy się po drodze, uwiedzeni przez atrakcyjne na pierwszy rzut oka modele zachowań. Autorzy zbioru opowiadań skupiają się na mocy wynikającej z bycia sobą oraz odwadze bycia innym. Każdy z nas ma swoje dziwactwa, które czynią go człowiekiem w pełni oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju. Wszystkie kolory świata mówią między innymi o tym, aby nie bać się tego, kim jesteśmy i co czujemy. 

Różne historie

Punktem przewodnim zbioru opowiadań są emocje. To przecież właśnie one odgrywają ogromną rolę w dojrzewaniu dziecka i nastolatka. Dlatego też każde z opowiadań skupia się na innej emocji. Raz jest to lęk, raz potrzeba bycia lubianym i akceptowanym. Należy przy tym zaznaczyć, że niektóre historie mogą być nieodpowiednie dla młodszych czytelników. Niemniej, jest to bardzo ważna, potrzebna i wartościowa książka, którą każde dziecko powinno mieć na swojej półce. W przypadku tego zbioru opowiadań doskonale sprawdzi się wspólne czytanie z pociechą. To może zbliżyć nas do siebie.

Czym są Wszystkie kolory świata:

– to książka o równości i wzajemnym szacunku,

– zbiór opowiadań, skierowanych do dzieci,

– aż dwadzieścia oryginalnych historii,

– każda opowieść inny temat,

– przyjrzenie się emocjom i temu, skąd te się biorą,

– zachęta do bycia sobą i podążania własną ścieżką,

– książka powstała dzięki charytatywnej współpracy.

© 2022 Książki edukacyjne dla dzieci · Crumbs Theme by WPCrumbs