Jedyna w swoim rodzaju książka dla dzieci i młodzieży

Jedyna w swoim rodzaju książka dla dzieci i młodzieży

Wszystkie kolory świata to zbiór opowiadań, za które odpowiada kilkunastu polskich autorów i autorek. Ci pracowali przy książce charytatywnie. Celem takiego działania było wsparcie fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga młodym osobom zrozumieć swoje emocje i uczucia. Dlaczego Wszystkie kolory świata to jedna z najlepszych książek dla dzieci i młodzieży, które powstały w ostatnim czasie?

Przemyślane historie

Nad zbiorem opowiadań pracowało łącznie ponad czterdziestu artystów (licząc z ilustratorami). Sama książka edukacyjna dla dzieci z Taniej Książki poza krótszymi i dłuższymi opowieściami ubarwiona jest dodatkowo pięknymi ilustracjami oraz grafikami. Te świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie opowiadań i doskonale działają na wyobraźnię dziecięcą. Co więcej, sprawiają, że maluchowi ciężej jest oderwać się od tak atrakcyjnej lektury. Warto wspomnieć również i o tym, że każda historia udekorowana jest obrazkami pochodzącymi od innego artysty. Takie podejście jeszcze bardziej zwiększa różnorodność Wszystkich kolorów świata.

Świetny spis treści

Pierwsze co rzuca się w oczy po otwarciu książki to spis treści. Ten został zaprojektowany w taki sposób, aby historie dla najmłodszych znalazły się na początku, a dla najstarszych na końcu. Należy przy tym zauważyć, że niektóre z kończących spis treści opowiadań mogą okazać się zbyt drastyczne lub po prostu niezrozumiałe dla najmłodszych czytelników. Dlatego dobrze, aby przed lekturą Wszystkich kolorów świata rodzic przejrzał poszczególne opowiadania i ocenił, czy jego dziecko jest na tyle dojrzałe, aby mogło samodzielnie sobie z nimi poradzić. 

Wszystkie kolory świata to: 

– zbiór opowiadań skierowany do dzieci i młodzieży,

– aż dwadzieścia różnych historii o emocjach i dojrzewaniu,

– każde z opowiadań porusza inne zagadnienie,

– opowieść, która uczy relacji międzyludzkich.

– skupienie się na wrażliwości, która powinna nami kierować,

– zachęta do bycia sobą,

– pochwała różnorodności. 

© 2022 Książki edukacyjne dla dzieci · Crumbs Theme by WPCrumbs