Wszystkie kolory świata dojrzewaj wraz z bohaterami

Wszystkie kolory świata dojrzewaj wraz z bohaterami

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej interesujących i wartościowych książek dla dzieci. Te łączą ze sobą pozytywne cechy wynikające z literatury popularnej oraz dodają do tego bardzo istotny aspekt edukacyjny. Autorzy stawiają na treści, które mówią o wrażliwości, wyrozumiałości, czułości oraz szacunku do siebie samego, jak i innych. Wszystkie kolory świata to jedna z najciekawszych niedawnych premier, jeśli chodzi o książki dla dzieci i młodzieży. Co ją wyróżnia na tle innych? Na jakich zagadnieniach się skupia?

Kilkanaście opowiadań
Na Wszystkie kolory świata składa się ponad dwadzieścia opowiadań. Każde z nich zostało napisane przez innego autora i ozdobione przez innego ilustratora. Dzięki temu nie sposób nie odnieść wrażenia, że wszystkie opowiadania są jedyne w swoim rodzaju. Prezentują autorskie, często zupełnie różne od siebie wizje. Taka różnorodność sprawia, że młody czytelnik ma większą szansę na to, że we Wszystkich kolorach świata znajdzie coś dla siebie. Coś bliskiego jego punktowi widzenia czy sposobie rozumienia świata i ludzi. Warto jednocześnie zaznaczyć, że autorzy tejże książki poruszają różne tematy. Te nie zawsze są tylko miłe i przyjemne, równie często natrafić możemy na smutne i przygnębiające historie, które nie do końca mogą trafić do najmłodszych czytelników. Przy tym Wszystkie kolory świata są podzielone na rozdziały, każdy z nich dedykowany jest czytelnikom w określonym wieku.

Wzajemne zrozumienie
Wszystkie kolory świata to pochwała bycia sobą. A jak wiadomo, dzieciom szczególnie ciężko jest pokazać innym prawdziwych siebie. Te często myślą, że są niewystarczające lub niezbyt ciekawe. Ten zbiór opowiadań próbuje to zmienić i pokazać młodym czytelnikom alternatywne spojrzenie na otaczającą ich rzeczywistość. Twórcy poświęcają też dużo uwagi temu, jak to, co dzieje się w naszych głowach, wpływa na to, jak zachowujemy się wobec innych ludzi.

© 2022 Książki edukacyjne dla dzieci · Crumbs Theme by WPCrumbs